Pozor na pokuty

Kdo uděluje pokuty

Proč by měli lidé dodržovat zákony? Co hrozí při překročení rychlosti? Kdo a kde nás může pokutovat nebo nahlásit?

Mám takovou hypotézu, která mne drží nad vodou. Drží mne v nadhledu i bez podhledu v kuchyni. Snažím se dávat pozor na strážce zákona, kteří mne nejednou obrali o pár stovek za parkování nebo světla na autě. Stejně tak jezdím svědomitě a dbám na pravidla silničního provozu.

Občas jsem nebyl přímo ukázkovým řidičem. Avšak nikdy jsem nezpůsobil nehodu ani vážná zranění sobě, svému spolujezdci nebo jiným účastníkům silničního provozu.

Kdy mohu přijít o řidičák díky neomalenosti a rychlosti mého vozidla?

Pokud Vás hlídka chytí při překročení rychlosti nad 30km/h, můžete přijít o řidičák. Dávejte si tedy pozor, kde jedete a hlavně i kdy tam jedete. Poslouchejte rádio a samozřejmně ježdětě s úctou a dávejte pozor! Nejste na silnici sami.

Co se týče výše pokuty se může vyšplhat až do výše 10.000 kč, v tomto odkazu se můžete přehledně podívat a ujistit se o správnosti psaných výroků.

Osobní zkušenost

Jednou jsem vezl, dnes již bývalou, přítelkyni na zkoušku do Brna. Jelikož jsme neměli již mnoho času a já neměl na výběr, tak jsem na to “šlápl”. Bohužel nebo bohudík, byl za jednou nejmenovanou zatáčkou rychlostní radar, který mne vyfotil při vjezdu do obce v rychlosti 90km/h. Stihl jsem se však usmát.

Po cestě zpátky jsem měl neskutečně špatné myšlenky a chuť radar vytrhnout ze sloupu a vzít si ho domů jak suvenýr. Tehdá jsem byl poměrně novým řidičem a tak mi bylo líto přijít o řidičák.

Ještě téhož dne jsem zjistil, že byl radar pouze fiktivním. Celý příběh měl tedy americký konec. Na zkoušku jsme dojeli včas a pokuta pro mé štěstí nakonec nepřišla.

Kdo Vás může pokutovat?

Pokutovat Vás může státní hlídka, pokud Vás zastihne přímo při jízdě. Celní policie, která se však zaměřuje převážně na kamiony a dodávky.

Městská policie Vás za rychlost pokutovat nemůže. Mne však nejednou pokutovala na místě, kde právě čistily silnice. To je tak, když pracujete kousek od domu, bydlíte v Praze a vlastníte automobil. Když jsem platil pokutu po třetí, tak jsem se jich na stanici ptal, jestli mi nedovedou vytvořit věrnostní kartičku s nějakou slevou.

Informace ohledně čištění silnic a různých omezení okolí Prahy najdete v odkazu TSK.

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *